Na urządzeniach przenośnych zalecamy włączenie opcji "WERSJA NA KOMPUTER", dostępnej w przeglądarkach internetowych w prawym górnym rogu.  

Spotkanie twarzą w twarz z innymi twarzam​i

PATRIZIA BURRA

Patrizia Burra jest jedną z najwybitniejszych fotografów współczesnej włoskiej sceny. Kiedy fotografia i malarstwo spotykają się, przenikają się, fotografia artystyczna nabiera kształtu. I właśnie tym fascynującym przejawem sztuk wizualnych zajmuje się Patrizia Burra, zbierająca nagrody na całym świecie. Obrazy, które tworzy, to rzeczywistość przekształcona w marzenia. 

Na całe życie artystki miał wpływ wiersz T.S.Eliota „Pieśń miłosna J. Alfreda Prufrocka”, zwłaszcza frazy: „Nastanie czas, nastanie czas Na ułożenie twarzy tak, by twarzą w twarz Mogła spotkać się z innymi twarzami; Nastanie czas na mord i czas na tworzenie, nastanie Czas na prace i dnie ludzkich rąk, Biorących z naszej tacy, rzucających na nią pytanie; Czas, abyś; czas, abym; czas na to Nie kończące się niezdecydowanie, Na to, by mieć coś w planie, lecz wciąż zmieniać zdanie, Nawet na widok grzanek i filiżanek z herbatą.”  

Wystawa składa się z wirtualnej galerii, składającej się z trzech sal, w których umieszczonych jest 30 obrazów Artystki. Przed wejściem do galerii umieszcony jest po prawej stronie zamknietych drzwi wirtualny monitor, gdzie możemy posłuchać wypowiedzi Artystki (tłumaczenie na język polski). Dla osób posługujących się innym językiem wypowiedź Artyski jest umieszczona na samym dole strony, dzięki temu można skorzystać z tłumacza i zapoznać się z wypowiedzią Arttystki.

Po obejrzeniu wystawy poniżej wirtualnej galerii umieścilismy katalog, który ma zainstalowaną opcję szkła powiększającego, dzięki czemu będziemy mogli zobaczyć prace Artystki w powiększeniu.

Życzymy mile spędzonych chwil z Artystka i jej dziełami.

ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ - WYSTARCZY OTWORZYĆ DRZWI PONIŻEJ.

Loading...

W prezentowanym poniżej katalogu jest umieszczone szkło powiększające, dzięki któremu możemy zobaczyć szczegóły fotografii.

Tło muzyczne podczas zwiedzania wystawy: Music By Scott Buckley - www.scottbuckley.com.au

Fragment wypowiedzi Autorki o sobie i swojej pracy podczas wirtualnego wernisażu:  

Dzień dobry wszystkim, jestem Patricia Burra z Włoch. Chciałabym się przedstawić. 
Od 35 lat zajmuję się fotografią. Zaczęłam bardzo wcześnie fotografować i rozwijać się z kamerą obscura, potem zaczęłam próbować z nowymi programami Photoshop, mieszać rysunek z malarstwem, dopóki ostatecznie nie udało mi się osiągnąć kompromisu. 

Ja też maluję, zatem musiałam podjąć decyzję, by robić tylko jedną rzecz, czyli fotografię, ponieważ zabierało mi zbyt dużo czasu zajmowanie się wszystkim naraz. Dzięki temu udało mi się stworzyć miks między fotografią, malarstwem i 3D. 

Zatem pracuję nad moimi dziełami, korzystając z trzech różnych programów. Zaczynam od fotografii, kontynuuję z Cinema 4D, Photoshop.   Dla mnie ten zawód to upust emocji, dziedzina, w tym samym czasie interesujący sposób na to, aby iść do przodu, w tym sensie, żeby usatysfakcjonować moją ciekawość. 

Za każdym razem, kiedy nauczę się czegoś nowego, bo pracując każdego dnia przez wiele godzin, idziesz koniecznie odkryć coś, co możesz dodać do swojej techniki, inne sposoby na opracowywanie fotografii, poznanie odpowiednich narzędzi. Zatem udaję mi się jeszcze wrzucić moją duszę do tego co tworzę/robię. Moje uczucia.       

Rzeczywiście moje kreacje są wyłącznie owocem tego, co w danym momencie przechodzi mi przez głowę. Nie jestem w stanie zaplanować jakiejś pracy, absolutnie ... . Muszę zacząć zainspirowana czymś i kontynuować chwila za chwilą, według inspiracji. Nie udaję mi się nigdy przygotować czegoś wcześniej. Kiedy robię sesję z modelkami, mogę spędzić wiele dni na myśleniu, jakie miejsce użyć do zrobienia tła dla modelki, jak ją ubrać/ozdobić, jaki temat wybrać. Potem ostatecznie, kiedy ona przyjeżdża, wszystko się zmienia ... Wszystko się zmienia w tym momencie.    

Jestem taka instynktowna i tak będę kontynuować, bo dla mnie jest niemożliwe zaplanowanie czegoś.     

Chciałabym doradzić wszystkim fotografom, żeby szli do przodu i ponad wszystko, żeby eksperymentowali, ponieważ jesteśmy w epoce, w której jest potrzeba czegoś nowego. Czegoś zaskakującego, niesamowitego.     

Fotografia jest sama w sobie wspaniała, od zawsze coś, co my widzimy poprzez nasz aparat fotograficzny, w tym samym czasie przedstawia świat realny. Są dwa typy, dwa spojrzenia na to, przedstawianie świata realnego, bądź też to, co ja wybrałam, przedstawianie świata realnego poprzez moje oczy, czyli zjednoczenie tych rzeczywistości ... dlatego w moich obrazach chcę wychodzić poza realność, chcę galopować z moją fantazją i być wolna w mojej głowie, nie chcę hamulców, ... . 

Nie chcę absolutnie żadnej wymuszającej myśli.    

Absolutnie wszystko to, co robię, musi być spontaniczne. 
Powiedzmy nierealne, nierealne ... . 

Życie i obraz są równoległe i w tym samym czasie inne, zatem czemu nie, czemu tego nie zmienić.   

 Jak by nie było, życzę wszystkim, żeby iść w jak najlepszy sposób i osiągnąć wielką satysfakcję poprzez Waszą pracę. 
Nie poddawajcie się, jest pięknie.     

Patrizia Burra